T

Лист 12х18н10т: характеристики та особливості зварювання

Опублікував: Ira 04.12.2018 0 Коментарі

Лист 12х18н10т: характеристики та особливості зварювання

Лист 12х18н10т: характеристики та особливості зварювання

Використання хромонікелетитанової аустенітної сталі дозволяє отримувати вироби з відмінними експлуатаційними характеристиками. Даний метал зберігає високу пластичність навіть за умов глибоко низьких температур. Його використовують для виготовлення установок та елементів обладнання, необхідних для рідких газових сумішей. Застосовуючи лист 12х18н10т , створюють якісні та надійні ємності для зберігання та переробки рідкого кисню та інших газів.

Властивості 12х18н10т

Деталі та конструкції, виготовлені з такої марки сталі, здатні переносити тривалий вплив критичних температур. Цей метал може експлуатуватися під високим тиском, витримуючи нагрівання до +600°З охолодження до -196°С.

Така марка сталі характеризується високим рівнем корозійної стійкості, спокійно переносячи вплив різних видів агресивних рідких та газоподібних речовин. Вона може працювати при прямому контакті з розчинами фосфорної та оцтової кислоти, або у лужних розчинах та розчинах кислих солей. Щоправда, у такому агресивному середовищі верхня планка температурного порога обмежується відміткою в 350°С.

Цей метал може піддаватися різним методам кування. Для цього його необхідно розігріти до 1200 °С, нижня межа нагрівання для пластичної деформації становить 850-870 °С. Такий матеріал характеризується відмінною зварюваністю. Після з'єднання деталей потрібна додаткова теплова обробка.

Особливості зварювання

Цей нержавіючий метал може використовуватись для виготовлення різних видів конструкцій, агрегатів та ємностей для харчової індустрії. Він потрібен у виробничих лініях нафтогазових комплексів, на хімічних та фармацевтичних підприємствах. Для забезпечення міцності конструкцій необхідні спеціальні технології зварювання даного металу. Застосування методів електрошлакового зварювання дозволяє використовувати пластинчасті електроди для обробки листового прокату з 12х18н10т.

Зона зварних швів суттєво поступається за рівнем пластичності показникам основного матеріалу через дендритну ліквацію вуглецю. Для зварювання такого прокату потрібні електроди, виготовлені із сталі із зменшеною концентрацією вуглецю, що дозволить знизити його процентний вміст у швах до 0.03%. Щоб підвищити параметри ударної в'язкості місць зварного з'єднання використовують місцеву термічну обробку швів шляхом високотемпературного нагріву до 1050-1100°С.

Такі спеціалізовані технології допоможуть покращити експлуатаційні параметри зварних швів під час обробки листової сталі 12х18н10т.

Написати коментар

Loading...
Loading...
Loading...