У кошику порожньо!
Для поліпшення експлуатаційних характеристик сталі використовують 45 різні методи термообробки, які дозволяють оптимізувати необхідні властивості металу. Вироби з такого матеріалу можна піддавати гартуванню, відпустці, цементизації, а також різним технологіям поверхневої обробки, що збільшують ступінь зносостійкості та твердість готових конструкцій. Коло сталь 45 використовується для виробництва шестірнів, колінчастих та розподільчих валів, шпинделів, циліндрів та інших деталей машин та механізмів.
Виходячи з хімічного складу та необхідних характеристик виробу, вибираються необхідні температурні режими для загартовування прокату. Щоб гартувати заевтекдоїдну сталь використовують нагрівання на 50-80°З перевищує точку повного розчинення перліту. В результаті такої термообробки в ній формується аустенітна структура з певною концентрацією карбідів (нерозчиненого цементиту). Це забезпечує високий рівень твердості загартованого металу. Щоб надмірна температура не спровокувала зростання зерен і не викликала хрущення, суворо витримують верхні межі нагрівання заевтектоїдних марок прокату.
Для евтектоїдних та доевтектоїдних сталей застосовують нагрівання до температур, які більше на 40-60°С, граничної точки аустенізації. В даному випадку вихідні перлітно-феритні структури перетворюються в аустенітну форму, яка через моментальне охолодження перетворюється на мартенсит.
Щоб отримати необхідні параметри загартування, слід дотримуватися таких правил:
При обробці в полум'яній печі або електропечі тривалість нагрівання деталей визначається з розрахунку 1 хвилина термообробки на кожен 1 міліметр перерізу виробу плюс час, який потрібно для повного завершення фазового перетворення. Рекомендується проводити попередній підігрів до 500-600°С прецизійних деталей та виробів зі складною конфігурацією для зменшення можливого жолоблення в процесі загартування.
Щоб не спровокувати появу тріщин і зайвих залишкових напруг, необхідно ретельно витримувати вимоги технології охолодження деталей, що гартуються.
Написати коментар