T

Коло сталь 40ХН: термообробка

Опублікував: Ira 13.11.2018 0 Коментарі

Коло сталь 40ХН: термообробка

Коло сталь 40ХН: термообробка

При виготовленні різних модифікацій валів, муфт, шпинделів, осей, штоків, болтів і важелів застосовують сталь 40ХН. Даний вид металу відмінно працює у критичних умовах, витримуючи сильні вібраційні та динамічні навантаження. З нього навіть роблять вали, які встановлюються на великосортові та рейково-балкові стани, необхідні при гарячій обробці металів. Коло сталь 40ХН використовується у створенні відповідальних елементів механізмів, де потрібний високий рівень міцності та гарна в'язкість.

Властивості 40ХН

У цій сталі концентрація вуглецю досягає 0.39-0.41%, що забезпечує її високі показники міцності після відповідної термообробки та формування карбідних структур. Легуючими елементами в даному сплаві заліза є хром (0.45-0.75%) і нікель (1-1.4%).

Ця легована хромнікелева сталь демонструє відмінні антикорозійні властивості. Наявність хрому забезпечує чудову опірність корозійним процесам. Такий метал відрізняється високою механічною міцністю та значною межею пружності.

Після термообробки сталь отримує підвищений рівень твердості 310-350 НВ, відмінну міцність на розрив, що досягає 780Н/кв.мм, а також чудову ударну в'язкість до 60 Дж/кв. При цьому показники межі плинності у ненавантаженому стані залишаються у районі 630-640 Н/кв.мм.

Методи термообробки 40ХН

Для збільшення характеристик міцності металу його піддають різним видам термічної обробки. Кола з такої сталі діаметром до 25 мм загартовують при нагріванні до 850-870°З подальшим охолодженням у ванну з маслом. Для гарту великогабаритних деталей із цього металу їх спочатку охолоджують водою. Потім розпечені вироби опускають в олію, або піддають негайній низькій відпустці, при доведенні температури до 500-540°С. В якості альтернативи загартовування можуть використовуватися нагрівання поверхонь деталей за допомогою високої частоти струмів і подальша відпустка. Подібний варіант термообробки забезпечує формування особливо жорстких (53-56 RC) поверхневих шарів металу.

Сталь 40ХН дуже важко зварюється, оскільки у навколошовній зоні формується область із тендітною структурою. Щоб запобігти таким негативним процесам, використовуються спеціалізовані технології зварювання, з попереднім розігрівом деталей, що з'єднуються. Після проведення зварювальних робіт вироби піддають відпалу або відпустці.

Оптимальні експлуатаційні параметри виробів, виготовлених з даної марки металу, є деталі та елементи конструкцій товщиною не більше 120 мм.

Написати коментар

Loading...
Loading...
Loading...